Kim jesteśmy

O nas

SBM MerkurySpółdzielnia „MERKURY” istnieje od 1990 roku jako spółdzielnia inwestycyjna, a od 1994 roku jako Spółdzielnia inwestycyjno – eksploatacyjna.

Wybudowaliśmy ok 1600 lokali w 18 inwestycjach oraz 2 osiedla domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Ostatnio zrealizowane inwestycje to Wrzeciono 47B w dzielnicy Bielany (33 lokale), Dembego 8A w dzielnicy Ursynów (47 lokali) oraz Handlowa 34, Szczepanika 1 i 1 A w dzielnicy Targówek (124 lokale).

Spółdzielnia sprawuje obecnie zarząd powierzony na 16 osiedlach mieszkaniowych w których lokale zajmowane są na zasadzie prawa odrębnej własności lub spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu. Łączna powierzchnia użytkowa zarządzanych budynków wynosi ponad 93.000 m2.

Zespoły mieszkaniowe wybudowane przez Spółdzielnię „MERKURY” uzyskiwały wyróżnienia i nagrody w konkursach architektonicznych (Piotra Skargi, KEN 21, Zaruby) Mimo wysokiego poziomu świadczonych usług mieszkaniowych opłaty eksploatacyjne kształtują się na przyzwoitym poziomie.

Przy realizacji inwestycji współpracujemy z wysokiej klasy fachowcami w zakresie projektowania jak i realizacji budynków. W przypadku inwestycji „Rodzinny Mokotów” przy Al. Sikorskiego 7 dokumentację projektową opracowało wielokrotnie wyróżniane biuro projektowe ARE, natomiast za realizację inwestycji odpowiedzialna jest firma F.B.I. Tasbud S.A., realizująca inwestycje mieszkaniowe oraz użytkowe w Polsce jak i za granicą.

Wyjątkowa przestrzeń dla Twojej rodziny

Śledź postęp inwestycji